Trippa alla Fiorentina (Dršťky po florentinsku)

4 porce Příprava do 1 hodiny
Sdílet   Sdílet    
  1. Nejdříve si připravte dršťky. Nakrájejte je na větší, asi tři centimetry široké a šest až deset centimetrů dlouhé proužky.
  2. Rajčata zbavte slupek. Blanšírování rajských je vážně docela snadná operace s kuchyňským nožem. Zvládnou ji i začátečníci. Spodní část rajčete nařízněte nožem do křížku a pak je hoďte na 30 sekund do bublající vody. A v „hydroterapii“ hned pokračujte tím, že je okamžitě zchlaďte šipkou do studené vody. Poté už je hravě zbavte pecek a nakrájejte na kousky.
  3. V hlubším kastrůlku rozpalte panenský olivový olej. Osmahněte na něm zeleninový základ (cibulku, mrkev, řapíkatý celer) a poté k němu přidejte i dršťky. Restujte zeleninu s dršťkami, aby vynikla chuť každé z ingrediencí. Přidejte nasekaná „nahá“ rajčata a podle potřeby vše podlijte trochou vody. Po chvíli přidejte ještě klasické sugo (rajčatovou omáčku) a feferonku. Celou společnost nechte na malém plamínku podusit pod pokličkou. Když se voda trochu vyvaří, dochuťte solí a na talíři dršťky podávejte ozdobené vločkami parmazánu.
Celý recept

Komentáře