4 porce Příprava do 1 hodiny
Sdílet   Sdílet    
  1. Troubu předehřejte na 200 °C. Filety tresky osušte, osolte a opepřete.
  2. Brambory, mrkev a petržel očistěte a nakrájejte na co nejtenčí plátky.
  3. Pórek rozpulte, omyjte a nakrájejte na špalíky, cibulku na silnější plátky.
  4. Z papíru na pečení vystříhejte 4 velké čtverce (tak aby do každého šel zabalit velký talíř, pokud budete šetřit a ustřihnete čtverce malé, budou se vám špatně balit), nebo udělejte kapsu podle návodu v Tipu. Rozdělte na ně brambory a zeleninu, osolte, opepřete, posypte polovinou bylinek a zakápněte troškou oleje a přidejte kus bylinky. Na lůžko ze zeleniny položte rybu, pokapejte olejem a pak zvedněte rohy papíru a svažte je abyste vytvořili měšec.
  5. Pečte v troubě na plechu 20–30 minut. Po upečení balíčky položte na talíře a ihned podávejte s klínky citronu. Jakmile rozvážete provázek, dejte do každého měšce ještě kousek másla a zbylé čerstvé bylinky.
  6. Tip: Pečicí papír přeložte a podle přeložené hrany vystřihněte polovinu velkého srdce – to pak rozložte a na jednu polovinu naskládejte všechny suroviny v uvedeném pořadí. Volnou polovinu přehněte přes náplň a okraje srdce uzavřete – pevně stočte směrem k sobě. Při pečení se dobře uzavřený balíček nafoukne párami a pokrm si zachová všechny chutě a vůně.
Celý recept

Komentáře