Cukroví na poslední chvíli - Whisky sušenky z bílkové polevy

4 porce Příprava do 1 hodiny
Sdílet   Sdílet    
  1. Whisky sušenky z bílkové polevy: Do polevy vmíchejte whisky. Přidejte nasekané piškoty a nastrouhané oříšky nebo mandle, rovnoměrně promíchejte a nechte půl hodiny odpočívat, aby piškoty měly čas nasát alkohol a změkly.
  2. Troubu rozehřejte na pouhýých 60 °C. Pak si připravte na plech list pečicího papíru a hmotu na něj vyklopte. Přes ni položte další list pečicího papírua těsto rozválejte na placku silnou zhruba 3 milimetry.
  3. Vysmáté fíky v čokoládě: Fíky pokrájejte na malé kousky, vsypte do hrnku a zalijte rumem. Pak je nechte alespoň hodinu odpočívat, aby rumem pěkně nasákly.
  4. Opatrně sundejte horní list pečicího papíru, placku na plechu rozkrájejte nožem na čtverečky a plech přesuňte do trouby. Těsto bude usušené zhruba za 45 minut. Z papíru sušenky sejměte zcela vychladlé.
  5. Připravte si vodní lázeň – do širšího kastrolu s horkou vodou posaďte menší kastrůlek. Do něj nalámejte čokoládu, přilijte smetanu a zahřívejte a míchejte tak dlouho, až vznikne hladká čokoládová hmota.
  6. Z fíků slijte zbytky rumu a vmíchejte je do rozpuštěné čokolády. Tác nebo plech vyložte pečicím papírem a dvěma lžičkami na něj tvarujte hrudky.Ty pak nechte ztuhnout.
  7. Marcipánová kávová zrna: V malém šálku spařte instantní kávu s tak malým množstvím vody, aby vznikla hustá pasta.
  8. Do mísy si připravte marcipán pokrájený na větší kousky a kakao, přidejte vychladlou kávovou pastu a prsty zpracovávejte všechny tři ingredience tak dlouho, až marcipán obě přísady vstřebá.
  9. Tvarujte z něj kuličky. Doprostřed každé vpíchněte mandli tak, aby byla uvnitř kuličky úplně schovaná. Pak do každého kousku udělejte tupou stranou nože zářez, vytvoříte tak dojem kávového zrna.
Celý recept

Komentáře